Blog
Kalendář
 PoÚtStČtSoNe
01    010203
0204050607080910
0311121314151617
0418192021222324
0525262728293031Hubnutí

Pro úspěšné hubnutí je třeba pochopit zákonitosti metabolismu a vytvořit tělu podmínky, v kterých se bude cítit dobře. Stručně řečeno jde o nastolení rovnováhy v těle. Jde o kombinaci několika faktorů: základem je strava, doplněná vhodnou pohybovou aktivitou, kvalitním spánkem a změnou myšlení a cítění.

 

Analýza těla

Měření na přístroji TANITA.  Výsledky nám ukáží současný stav:  obsah tuku v těle, obsah viscerálního tuku, množství svalové hmoty a kostní hmoty. Tyto výsledky máme jako výchozí stav,  budeme vědět na čem pracovat a umožní nám sledovat změny v budoucnosti.

 

Vyhodnocení současného jídelníčku

Vycházím z týdenního zápisu, co jíte, jak často a jaké množství včetně pitného režimu. Tento záznam je i pro vás, neboť i vy si lépe uvědomíte skladbu vašeho jídelníčku. Sami uvidíte, kde je třeba udělat změnu a snáz na ni přistoupíte.

 

Dotazník

Dotazníkem zjišťuji informace o vašem současném životním stylu. Zahrnuje pracovní  a odpočinkový režim, pohybové aktivity, spánek a celkové zdraví. Zajímají mě časy, jak dlouho a jak pravidelně se věnujete jednotlivým činnostem. Můžou ovlivnit úspěšnost hubnutí.

 

Jídelníček na míru

Nastavíme nový stravovací režim.

Kvalita potravin: vhodné potraviny zachováme, nevhodné omezíme nebo vyřadíme. Zařadíme potraviny a kombinace potravin, které jsou vhodné pro hubnutí.

Pravidelnost příjmu potravy: pro hubnutí je velmi důležité jíst pravidelně a rozhýbat metabolismus. Strava je rozdělena na 5 - 6 jídel denně. Je třeba s tím počítat a udělat si na jídlo čas a jíst v klidu.

Příprava jídla: rychlá, jednoduchá pro maximální zachování výživných látek. Ze začátku vám příprava jídla může zabrat více času než jste byli dosud zvyklí.

 

Detoxikace a odkyselení

Detoxikovaný a odkyselený organismus snáz ztrácí přebytečná kila.

 

Pohybová aktivita

Pohybová aktivita podpoří proces hubnutí. Zvýší výdej energie. Navyšuje svalovou hmotu a snižuje obsah tuku v těle. Zlepšuje spánek. A má mnoho dalších pozitivních účinků na naše zdraví.

Cvičení by mělo rozvíjet sílu, vytrvalost a pružnost.

Zpočátku stačí se cvičení věnovat 2 - 3x týdně asi 30 minut.

 

Spánek

Upravíme spánkový režim. Délku a kvalitu.

Spánek je naprosto klíčovým faktorem pro úspěšné hubnutí. Kvalita a délka spánku má vliv na hormony, které ovliňují naši chuť k jídlu. Nedostatek spánku podporuje chutě na sladké a jídlo obecně a má celkový negativní dopad na naše zdraví.

Je třeba chodit spát a vstávat přibližně ve stejný čas. Spát v úplné tmě. A je důležité co děláte 30 minut před spaním.

 

Plán

Když sestavíme jídelníček na míru v souladu s ostatními aktivitami, rozdělíme plán na jednotlivé kroky do týdnů a dnů a změny realizujeme postupně. Je důležité, aby zvládnutí jednotlivých kroků, vám přineslo dobrý pocit a radost. Pak budete sami motivováni pokračovat. "Slona nelze sníst najednou. Taky ho musíte rozkrájet."

Všechny navrhované změny jsou o domluvě. Souhlas a rozhodnutí je na vás. A realizace také.

 

Program hubnutí na 3 měsíce

Cílem tohoto programu je postupná realizace změn v praxi. Zahrnuje úvodní konzultaci s měřením, 8 konzultací během 3 měsíců, 3x kontrolní měření a jídelníček na 14 dní. Ceny viz ceník.