Blog
Kalendář
 PoÚtStČtSoNe
01    010203
0204050607080910
0311121314151617
0418192021222324
0525262728293031Bc. Eva Melounová, poradenství, jídelníček na míru, hubnutí, zdravá výživa, cvičení Pilates

Dobrý den.

Jmenuji se Eva Melounová. Pocházím z podhůří Krkonoš. Odmalička jsem se věnovala sportu a stal se nedílnou součástí mého života. Vystudovala jsem obor sportovní management na Technické univerzitě v Liberci. Po škole jsem nastoupila jako instruktorka fitness ve fitcentru libereckého bazénu. Tam jsem se setkala s významem stravy a jejího vlivu na naše zdraví a výkonnost. Čerpala jsem informace od zkušených kolegů a z literatury a začala je aplikovat na sebe.

 

Chci s Vámi sdílet vlastní zkušenosti v oblasti stravy, pohybu a způsobu myšlení. Pokud chcete v životě něco změnit je jedno, kterou oblastí začnete, protože změna v jedné oblasti vyvolá změny v dalších. Teoreticky ví většina lidí, co je pro ně dobré, ale realizace  v praxi pokulhává, často i selhává. A s tím Vám ráda pomůžu.

 

Věřím, že vše, co se nám v životě děje, se nám děje z nějakého důvodu. Situace, které denně prožíváme, si do života přitahujeme naším "vnitřním nastavením."  Změnou myšlení a vlastních prožitků si změníte život. Věřím, že při zodpovědném přístupu k sobě samým, můžete být zdraví a vitální do vysokého věku. Naše myšlení má velký tvůrčí potenciál. Buď tvoříte nemoc nebo zdraví.

 

 

Myšlení uzdravuje

Náš myšlenkový život, postoje, zvyky a emoce jsou ve velké míře odpovědné za naše duševní a tělesné zdraví. Naše myšlenky v nás vyvolávají emoce, které ovliňují vylučování hormonů a ty pak ovlivňují naše zdraví. A jsou v tom 4x účinnější než nesprávné jídlo.

 

Mezi mozkem a tělem probíhá tok informací pomocí biochemikálií v těle. Naše myšlenky a emoce se přepisují do toku neuropeptidů v mozku a tato chemie se roznáší po celém našem těle. Receptory v buňkách na ně reagují a ovlivňují činnost buňky.

Při pozitivním myšlení se vytvářejí chemikálie, které mají pozitivní vliv na buňky DNA a mimo jiné posilují imunitní systém.

Negativní myšlení vytváří chemikálie, které mění tvar receptorů na buňkách obklopujících srdce, vytvářejí kyselé prostředí v tkáních a imunitní systém oslabují.

 

Je důležité vědomě sledovat naše myšlenky a duševní rozpoložení! Buddhisté používají pro tento proces termín  "bdělá pozornost". V momentě, kdy si uvědomíte, na co myslíte a co prožíváte, máte svobodnou volbu u toho zůstat anebo to změnit. Existuje mnoho postupů a technik, jak toho dosáhnout a není předmětem těchto stránek je více rozebírat.

 

Já osobně jsem začala "meditací", že jsem se 10 minut soutředila na svůj dech. Po 6 týdnů denně. A pozitivní výsledky se po několika týdnech dostavily. A u této pravidelné meditace jsem už zůstala.  Zkuste to!

 

OSHO ZEN TAROT

Osho Zen Tarot je karetní sada zasvěcená do "Pravdy a Lásky". Nejsou to karty věštecké. Neodhalují budoucnost, ale přítomnost. Jsou naším zrcadlem a pomohou Vám si uvědomit Vaše myšlenky, emoce, postoje ( i ty skryté). Lépe pak nahlédnete na to , co se děje "Tady a Ted´".

Pomáhají při řešit zdraví, životní změny, naše vztahy, práci, peníze atd.

Mě provázjí životem již 12 let. Ráda Vám udělám výklad, který Vám pomůže objasnit Vaše životní situace.

 

REIKI

Reiki je léčebný systém přikládání rukou. Akt přikládání rukou na lidské nebo zvířecí tělo s úmyslem poskytnout ůtěchu a zmírnit bolest je stejně starý jako instinkt. Při přikládaání rukou dochází k harmonizaci a léčení těla, emocí i duše. 

Mám zasvěcení do III. stupně Reiki - Mistr Reiki. 

Ráda Vám pomocí energie Reiki pomohu s potížemi, které chcete řešit.